27ste editie 26 & 28 mei 2012

Met het Braziliaanse Atletico Mineiro als titelverdediger belooft het weer een mooi toernooi te worden.

Aangevuld met het Mexicaanse Cruz Azul, Nigeriaanse Discovery Sports, het nationale jeugdelftal van China, het Griekse Panathinaikos, het Spaanse Rayo Vallecano, FC Volendam en natuurlijk ons eigen FC Uitgeest zal de strijd om de felbegeerde bokaal binnenkort weer losbarsten.

De teams zullen spelen met spelers die geboren zijn in of na 1992, zonder dispensatie spelers.

  • BSC Young Boys Bern
  • Villareal CF
  • OFK Belgrado
  • Zuid Korea
  • sv Meervogels '31
  • Sporting Portugal

ICGT 2012 26 & 28 mei

Sporting Portugal

Waar komen ze vandaan :                Lissabon, Portugal

Clubkleuren :                                          groen / wit / zwart

Stadion (capaciteit) :                           Estádio José Alvalade
                                                                        (50.076)

Oprichtingsjaar :                                  1906

Bijnaam :                                                  Leões,“Leeuwen”

Eerdere deelnames ICGT :               geen

Website :                                                   http://www.sporting.pt/

 

 16.000 bekers & trofeeën in de prijzenkast

Na de Portugese talenten van Belenses en Benfica recentelijk te gast gehad te hebben op Sportpark De Koog, is het nu de beurt aan een ander immens Portugees voetbal instituut, Sporting Club de Portugal. Samen met Porto en Benfica maakt Sporting deel uit van ‘de grote drie’ in het land. Maar met meer dan honderdduizend (actieve!) leden is het veruit de grootste club van het land, en zelfs een van de grootste sportclubs ter wereld. Die leden zijn niet allemaal voetballers, in vrijwel elke tak van sport strijd Sporting jaarlijks mee in de hoogste divisie. Met zijn voetbalafdeling heeft Sporting 18 kampioenschappen mogen vieren, en 15 nationale bekers gewonnen. Eenmaal was er Europees succes, in 1964 werd de Europacup voor bekerwinnaars gewonnen. In de finale werd MTK Boedapest aan de kant gezet, na een indrukwekkende 5-0 overwinning tegen Manchester United eerder in hetzelfde toernooi. Nu deze Europacup is opgegaan in de UEFA Cup zal Sporting voor altijd het enige Portugese team zijn dat ooit de Europacup II op zijn palmares heeft staan èweg ?

Sporting speelt zijn thuiswedstrijden in het met 5 sterren gewaardeerd stadion, Jose Alvalade. Dit stadion is gebouwd met het oog op het EK in 2004. Hier is in 2004 onder andere ook de halve finale Nederland – Portugal gespeeld. De naam van het stadion verwijst naar een ver verleden. In 1906 splitste Sporting zich namelijk onder leiding van deze Jose Alvalade af van het in 1902 opgerichte Campo Grande FC. Onder leiding van Alvalade waren de ambities groot, Sporting moest een Europese topclub worden ! Als speelterrein werd een weiland gereserveerd bij een van zijn boerderijen. Waar vele topclubs in de loop van de geschiedenis op terreinen en stadions door de hele stad gezworven hebben, staat het Jose Alvalade Stadion nog altijd op de plek waar eens de boerderij van hem stond.

Dat met de grote ambities een gedegen jeugdopleiding nodig was, werd al snel erkend. In de jaren ’30 kwam de jeugdafdeling al tot bloei, en toen er in Portuigal voor het eerst een landskampioen voor jeugdteams gehouden werd schreef Sporting dit in 1939 dus ook eenvoudig op zijn naam. Grote spelers die voortkomen uit de befaamde opleiding zijn onder andere Christiano Ronaldo, Paolo Futre, Luis Figo en Dani. En welke speler die komend Pinksterweekend in Uitgeest aantreedt zal er over een paar jaar net zo beroemd zijn als bovengenoemde spelers ?

Terug naar het overzicht

ICGT 2011 Dag 1 (Foto's Pascal Weidijk: what-you-see-is-what-you-get.nl)

Meer foto's...

ICGT 2011 - Loting (Foto's Vincent Bloothoofd VJPhoto.nl)

Meer foto's...

Sponsors